Bugun...


AYHAN İSEN


Facebookta Paylaş

Ayhan İsen Yazdı '' Referanduma EVET Çünkü ....
Tarih: 30-01-2017 13:38:00 Güncelleme: 30-01-2017 23:17:00


Bütün gözler artık referandumda. Evet mi Hayır mı ? buna halk karar verecek.  Herkesin iki seçenekten birini seçme özgürlüğü var. Bütün düşüncelere saygı çerçevesinde kendi öz irademle referandum da EVET demeyi ve EVET kampanyalarına yürekten destek verme kararı aldım. Diyebilirsiniz ki sen gazetecisin tarafsız olmalısın..  her görüşe  mesafeli ve eşit davranmalısın.. Belki de haklısınız . Gazetecilik tarafsızlığı gerektirir. Ama dünya üzerinde kurulan ülkemiz ve islam coğrafyasını tehdit altına alan  son haçlı seferini görüp de nasıl tarafsız kalabilirim ki. Bütün düşman okları  birilerini hedef alıyorsa orda tarafsızlık olmaz.  Ben 2002 öncesinde SSK sıralarında beklediğimiz dönemleri, ilaç almak için çekilen çileleri , bozuk yolları ,sahipsiz kalan kimsesizleri  ve en önemlisi çökmek üzere olan ekonomiyi sekeratta ölüm döşeğine gelmek üzere olan ülkemizi ve bunun  gibi bir çok olumsuzlukları hatırlatmak isterim. 2002 yılında birisi çıktı. Bu halk bunları hak etmiyor dedi ve mücadele etti. Çoğu zaman iftiralarla önü kesilmek istendi muhtar bile olmaz dendi. Fakat o mücadelesini bırakmadı Türkiyem 14-15 yılda dünyada islamın liderliğini yeniden aldı. Şimdi anlatmakla bitmeyecek bir çok hizmet var. Bütün Bunlar için Cumhurun başı Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a bir teşekkür olsun diye , ülke sevdasında ve hizmet sevdasında  yapacağı güzel işlerde çorbada tuzum olsun diye  gönül rahatlığı ile EVET derim referanduma..

Yok yok benim asıl EVET deme sebebim çok başka… 2003 yılında Ankara ‘da öğretmen lisesinden mezun oldum. O tarihten bu tarihe çok sınava girdim. Ben her olumsuz sunuşta sabırla şükretmeyi erdem bildim. Hiç şikayet etmedim. Nasiptir dedim. Ama sonra Recep Tayip Erdoğan yine birileriyle mücadele etmeye başladı. Anlamaya çalıştım hep.  Meğerse  Hiç fark edememişiz  FETÖ denen namussuzları …Yıllarca devletin içinde kadrolaşmaya çalışmış , güzelim ülkemi ele geçirmeye çalışmışlar. Basından takip ettik bir çok defa sorular çalınmış , bir çok defa sorular birilerine servis edilmiş. Sabrım ve şükrüm yerini öfke ve nefrete bıraktı .. Meğerse yıllarca emeklerimizi çalan şerefsizler varmış. Şoka girdim .  Düşünsenize hakkım yenmişse ve hep hayalini kurduğum devlet memurluğuna bunlar yüzünden giremediysem hayata dair neleri kaçırdığımı… nelerden yoksun yaşadığımı … hayatı kaç yıl geriden takip ettiğimi , yaşattığım bir çok hayalin hüsranlığını ve hala memur olmak için verdiğim mücadeleyi…..Zerre hakkım geçmişse zehir  olsun bu  namussuzlara…

Bu haysiyetsizler 15 Temmuz gecesi Ülkeyi ele geçirmeye çalıştılar. Liderimiz Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın sokaklara davet etmesiyle ailemizin bütün bireyleriyle Eleşkirt Hükümet konağı önüne geldik. Biz oraya kefen giyerek gelmiştik. Olurda darbe girişimi burada da olsa ailemle birlikte yaklaşık 4-5 bin Eleşkirt’li o gece ölmeye vatan için can vermeye hazırdı.

Değerli okurlarım ben yaza yaza bitiremem  haçlı zihniyetli kahpelerinin ülkem üzerinde oynamak istedikleri oyunları ve bunların karşısında dik duruşunu hiçbir zaman bozmayan Recep Tayip Erdoğan ve Erdoğan sevdalılarının şehadete koşarcasına verdikleri mücadeleyi….

Bizler haçlı zihniyetindeki namussuzların oyunlarını hep gördük.... Sultan Abdulhamit Han’da denediler. İslam Alemine ve ülkemize darbe vurdular... 1960 larda rahmetli Menderes’te oynadılar aynı oyunu ,  başını aldılar. Sevenlerini gözyaşlarına boğdular…  Özal’da denediler bizi Özalsız bıraktılar . Rahmetli Erbakan ‘da Türlü Türlü oyunlarla engellediler ülkenin büyümesini  …. Recep Tayip Erdoğan’da denediler. Fakat halk eski halk değil.  Cumhur Reisini yalnız bırakmadı. Kefen giyerek çıktı sokaklara. Bir çoğu şehid oldu bir çoğu gazi. Halkın attığı tokat sersem etti darbecileri…..

Ve şimdi Referandum zamanı ve halk bu ülke üzerinde kötü emelleri olanlara , oyunlar oynayanlara ve devletimizi zora sokmak isteyenlere karşı yine birlik olacak ve hep birlikte EVET diyecektir... 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. Osmanlı
 2. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI