Bugun...


AYHAN İSEN


Facebookta Paylaş

Ayhan İsen Yazdı '':Bana Ne Sizin Yazışmanızdan !!! Ya Ona Bir Şey Olsaydı???
Tarih: 13-11-2017 22:12:00 Güncelleme: 13-11-2017 22:41:00


Ağrı amatör ligi 3. Haftasında  hafta sonu Tutak Şehir Stadında oynanan Tutak Spor ile Eleşkirt birlik spor arasındaki karşılaşmada sağlıkçı krizi herkesi şoke etti.

Karşılaşmanın ilk yarında Tutak Sporlu bir futbolcu  Eleşkirt Birlik spor ceza alanı içinde topa müdahale etmek isterken  kramponları sert bir şekilde  Eleşkirt spor kalecisinin  kafasına isabet etti. Yerde kıvranan kaleciye müdahale edecek  sağlık personeli olmadığından yaklaşık 15 dakika futbolcu arkadaşları ve hakemlerinin ilk müdahalesi gerçekleşti. İki takımın yöneticilerinin de sağlıkçı arayışı ve mücadelesi başladı. 112 ye yapılan aramalarda yöneticiler olarak bir şok daha yaşadık . Duyarlı bir vatandaş ve Eleşkirt spor yöneticisi olarak 112 aradım.  biriminde cevap veren bayan sağlık personeli kendilerine resmi yazı gelmediğinden sahaya herhangi bir personel gönderemeyeceklerini iddia etti. söylediklerimizi yanlış anladığını düşünerek  gazeteci olduğumu açık bir şekilde isim belirterek   112 birimindeki bayan personele durumun ciddiyetini tekrar anlatma gereği hissettim. Sahadaki sağlıkçı ile ilgili yazışmaların umurumda olmadığını , 112 yi  oynanan  bir karşılaşmada kalecinin kafasına darbe aldığı için aradığımı ve bu yaşanan gelişmeleri haber sitemde değerlendireceğimi anlatarak neredeyse feryat figan yerde yatan kalecimize ambulans istediğimi anlattım. Neyse ki telefonun diğer ucundaki bayan derdimi sonunda anlayıp resmi yazı istemeden ambulans gönderme nezaketinde bulundu.!!! Yaklaşık  20-25 dakika yerde yatan kalecimize olay yerine gelen  (bu olay yeri Sağlıkçının görevlendirilmediği bir maç ve bir futbol sahası ne yazık ki ) 112 ambulansı ve sağlık personellerinin yaptıkları ilk müdahale sonrası Tutak devlet hastanesine kaldırıldı.

Tutak devlet hastanesinde yapılan müdahalelerin ardından bir süre müşahede altında kalan Eleşkirt spor kalecisi taburcu edildi.

Değerli  devlet büyüklerim saygıdeğer okurlarım,  Bir ilçe düşünün ki yaklaşık 4-5 yıldır takımı yok. İlçe gençlik spor müdürü  Sebahattin Güzelin telkinleri ile bu gençliğe sahip çıkmak gerektiğine olan inancı ile Başkan Necdet Yazar ve başkan yardımcısı İlhan Işık ve yöneticiler bir araya geliyor , bin bir zorluk ve sıkıntıya göğüs gerip ilçenin geleceği olan gençliğe sahip çıkmak adına futbol takımı kuruyor. Sosyal etkinliklerin çok fazla olmadığı ilçede futbola aç , futbolu özlemiş halk takımı kucaklıyor ve ilçede yapılan her maça en az 500 seyircilik kitleyle katılım gösteriyor. Amatör lig yada Ağrı U 19 Gençler liginde Eleşkirt’e gelen bütün takımlar kendilerini evlerinde gibi hissediyor…Kısacası centilmenliği , gençlere sahip çıkmayı , onların futbol sevgisine katkı sunarak önlerini açarak gelecekleri için sağlam adımlar atmalarını amaç edinen , kötü alışkanlıklar ve yanlış davranışların yanında yanlış yönlendirmelerden uzak, ilçesini , insanlarını en güzel şekilde temsil etmek isteyen  bir Eleşkirt spor düşünün. Hatta bu işi daha küçük yaş gruplarını oluşturarak altyapısal anlamda  17 yaş altı ve 14 yaş altı takımlarında hazırlığında ,neredeyse takımın bütün masraflarını cebinden veren bir Eleşkirt spor yönetimi düşünün Ve onlar için  Yenmek yenilmek önemli değil aslında .Önemli olan gençliğe sahip çıkmak ve bir sonraki nesillere sahip çıkacak genç nesiller yetiştirmek… bir çok olumsuzluk sıkıntıları kimseye yansıtmadan sessiz ve sade bir şekilde Eleşkirt gençliğine sahip çıkmak isteyen  bir Eleşkirt spor düşünün.

 bütün olumsuzluk ve sıkıntıları arkamızda  bırakarak  düğün havasında eğlenerek Tutak deplasmanına gidiyoruz.ve sahada sağlıkçı yok. Maç başıyor.ve oyuncumuz sakatlanıyor.

Sağlıkçı getirmek noktasında Yukarıda anlattığım gibi  20-25 dakika uğraşıyoruz. Buraya kadar bir şey yok şimdi soruyorum herkese .Ya Allah korusun bu futbolcumuzun dili boğazına kaçsaydı. Yada  Allah korusun beyin travması geçirseydi. Yada … artık her neyse …çok şükür futbolcumuzun durumu iyi ..ya olumsuz bir şey olsaydı….Derdimizi kime nasıl anlatacaktık. Bırak onu ailelerinin yüzüne nasıl bakacaktık. Hadi aileler anlayışlı  Allah aşkına ömür boyu bu vicdan azabıyla nasıl yaşayacaktık…Bunun yanında belki o kadar da önemli değil ama anlatmak da fayda var. bu kadar emekle kurulan bu takım tamamen bitecek.. belki de Eleşkirt te bir daha hiç kimse bu gençlere sahip çıkacak cesareti bulamayacaktı.….

Neymiş efendim Sağlıkçı gelmesi için resmi yazı gerekiyormuş. Bundan bana ne  Allah aşkına .. Ben biz hepimiz. Yöneticiler ve futbolcular o kardeşimizin başına olumsuz bir şey gelse keşke yazışmalar olsaydı da sağlıkçı gelseydi diye mi düşünecektik  ömrümüz boyunca ciğerimiz yanarak…

Bir sağlıkçı talebine resmi yazıyı soranlar , O çocuğa bir şey olsa siz bunun altından nasıl kalkacaktınız. Sizi elimden kim alacaktı bu öfke ve vicdan azabıyla…Bizler nasıl ki bu ilin ve ilçelerin gençlerine sahip çıkmak için maddi manevi  bin türlü fedakarlıklar yapıp gençlerin önlerini açmaya çalışıyorsak , kusura bakmayın ama sizlerde bizim önümüzdeki engelleri açacaksınız. Kaldıracaksınız…Sağlıkçı yok ne demek Allah aşkına. Dalga mı geçiyorsunuz bizimle .Alay mı ediyorsunuz Ağrı’nın gençliğiyle ve gençliğe hizmet için mücadele eden cefakar yöneticilerle…Birileri Ağrı’nın Futboluna darbe mi vurmak istiyor , gençlerle uğraşılmasını istemiyor mu gibi sorular geliyor bu sorumsuzca futbol sahasında resmi yazıya takılıp sağlıkçı olmayışı krizi yüzünden. Belki  de sağlıkçı için resmi yazı da yazılmış olabilir. Ama önem arz eden tek şey var. O an , o sahada sağlıkçı yoktu…..Ve birilerinin sorumsuzluğu söz konusu ….

Amacım kimseyi karalamak yada herhangi bir kişinin mesleki hayatında eksikliğini gündeme getirip kırıp dökmek değil. Amacım bu Ağrı’nın futboldaki en büyük ayıbının düzeltilmesi. Bu ilin gençliğine sahip çıkılması ve bu kadar basit sorunlarla takımların uğraşmak zorunda kalmamaları…

Bu anlamda Ağrı milletvekillerini , Sayın Ağrı valimizi , İlçe kaymakamlarımızı , İl gençlik spor müdürümüzü , ilçe gençlik spor müdürlerini , Ağrı ASKF başkanı ve yöneticilerini , İl sağlık müdürünü , 112 birim başkanlarını …. Yaza yaza bitmez bu…Hepinizi elinizi taşın altına koymaya davet ediyorum. Bir saha da gençler futbol oynuyorsa ve herhangi birinin burnu dahi kanarsa ve sağlıkçı yok diye sorun yaşarsa yada birinin başına sahada bir şey gelirse bu dünya da da öteki dünyada da sorumlular sizsiniz. Allah rızası için bu çocuklara sahip çıkalım. Onların önünü açalım. Gençlik iyi şeylerle uğraştıkça ,onlara güzel şeyler kazandırıldıkça bütün Ağrı kazanır.  Eğer imkanlarınız ve gücünüz yetmiyorsa Ağrı da futbolda gençlere sahip çıkmaya sizi anlarız. Saygı da duyarız. Ama Allah rızası için  sahalarda mutlaka olması gereken sağlıkçılarla ilgili sizlerin nezdinde çözümü  bu kadar basit bir sorun ve talebi dikkate alın bari bizim şevkimiz kırılmasın .gençlere sahip çıkma aşkımız zedelenmesin ve bizlerde daha güzel hizmetler sunabilelim.

Aslında yazmaya başlayınca susmak bilmeyen biriyim. Ama o halde bu halde şu halde derdimi bir şekilde yazdığımı ve sizlere Ağrı’da  amatör liglerde yapılan maçlarda mutlaka ve mutlaka sağlıkçıların görevlendirilmesi gerektiği gerçeğini anlattığımı düşünüyorum…

Yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Sürçülisan olduysa ve istemeden kırdıysam hakkınızı helal edin…

Kalın sağlıcakla….. 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. Osmanlı
 2. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI