Bugun...


AYHAN İSEN


Facebookta Paylaş

Ayhan İsen Yazdı ''Ne Acayip Bir Yersin Eleşkirt ''
Tarih: 10-01-2018 07:22:00 Güncelleme: 16-01-2018 08:50:00


Bir şehir düşünün halkı sessiz sakin soğuğa  bile aldırmadan yaşayan…Bir şehir düşünün insanları yabancıya mert birbirine hasetle dolu… Yapılmayanlar umurlarında bile değil. Üretme noktasında fitne fesat ve birbirlerinin arkasından konuşmada rekora koşan hizmet ve icraat noktasında sıfırın altında kanı donduracak bir soğuklukla sessizlikte…

Adım başı bir kahveye rastlarsınız bu şehirde…saatlerce aynı masada oturup konuşacak şeyleri bitince yalana ve fesatlığa kafası çalışanlarla dolu güzel bir muhabbet !!!

Değerli okurlarım; bu yazıyı kaleme alırken aslında amaç kimseyi değil herkesi eleştirmekti…Bakmayın güzel yüzlü güler yüzlü olmama O kadar çok yazmak istediğim haykırmak istediğim şeyler var ki içimi açsanız her tarafında kanayan yara var. O hal de Bu hal de Şu halde bir şekilde sessiz kalıyoruz. Kimi zaman hatırlar kimi zaman daha samimi bağlar kimi zamanda ne bilim işte ruh halimiz müsaade etmiyor belki de ama şunun farkındayım: Çok sonra  tarih bu günleri  anlattığında ve öteki dünyada amel defterleri dağıtıldığında vay halime... yada vay halimize….

Bu şehrin bir evladı olarak suyundan içip toprağına basmış biri olarak Yaklaşık 1 yıldır sessiz sakin bir şekilde köşeme çekilmiş… gönül dünyamda odaklandığım limanlara doğru hareket halinde ve yazmaktan çok uzaktaydım. Hayat bana acı bir tecrübeyle yaşatarak gösterdi ki haddini bilmeyenlere karşı susarsan yada başka bir deyişle basit insanlara çok fazla taviz verip efendilikte ısrar edersen herkes kendini bir halt sanıyor kırıyor döküyor paramparça ediyor…Her neyse semeri altındandır diye mutluluk naraları atanlar ,yuları boynuna alıp kendi sehpasına tekmeyi atıp kaybolup gitti. Verilmiş sadakası olanlar da Rablerine yönelip şükür dar oldu…..

Kıymetli okurlarım Kendini eleştiren herkesi eleştirir misali birkaç gönderme yapmakta fayda buluyorum bu yazımda.

Karınca misali gençler için mücadele edenler var ve bunları sessizce seyredip destek vermeyenler de var bu şehirde…

Bu şehir nefes alamıyor sanki. Bir şeyler eksik. Ya da bir şeyler çok fazla …. Açılışları şaşaalı törenlerle yapılan kurdele kesiminde bir çok değerli simayı gördüğümüz yerler var bizi heyecanlandıran …. Mutlu eden….Bir de onların tamamlanışı görememenin hüznü , şaşkınlığı ve yeisi  var yüreklerimizde. Sorsanız vatan sevdalısı hepsi de…ama gel gör ki tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı tarumar olup perişan vaziyete geldiğinde hepsi kayboluverir sessizleşir ve sadece izler. Hatta fark etmezler bile…

Anlamıyorum ne acayip bir yer sin sen Eleşkirt ….7 yıldır tamamlanamayan kapalı spor salonunu geçtim Yapılan her şey mi böyle ilginç olur. Binlerce kişinin Ellerini semaya açıp dua edeceği yapımı kaplumbağa hızıyla devam eden hizmetlerimiz var. Bitecekleri günü bile hayal eder gibiyim. Ne güzel olurdu değil mi … Bekar bir gazeteci olarak dua ediyorum İnşallah torunlarıma görmek nasip olur tamamlanışı…. Elektirik kesintilerine girsem tek başına ayrı bir köşe yazısı olurdu herhalde . Düşünsenize nefes alıp verirken bile korkuyoruz. Hafif bir rüzgar kar yağışı yada hava muhalefeti sonrası kesilen elektirikleri görünce bu harika elektirik alt yapısı ile acaba nefes alış verişimizde de elektirik gider mi diye…(farkındayım espiri berbat ama ne yazık ki bu elektirik kesintileri can sıkıyor işte )

İnternet bağlantımız da bile sorun var...Dünya da insanlar yeni yeni icatlar bulurken Eleşkirt’li vatandaşlarımız internetin  alt yapısının olmayışı ve berbat hızını konuşuyor.

Aslında yazmam gereken çok şey var. Ama dedim ya o halde bu halde şu halde sessizliğe gömülmüş ve sanki biraz paslanmışım… Zamana ihtiyacım var sanki. Ama yazmak lazım. Susunca masumların acıyan canı , mazlumların kimsesizliği karabasan gibi çöküyor gecelerime. Vicdan tavan yapıyor. Ve ne yazık ki bu duyguları yaptığım meslek ve sorumluluklardan dolayı benden başka çekip de  destek olabilecek kimse yok ve olamaz da…

Susunca kimse seni kraliyet sarayına almıyor ve ne yazık ki ,vicdan mahkemesi seni içini kemiren ve yüreğini sızlatan düşüncelerle dolu bir cezayla mahkum ediyor.

Bu şehirde çok temiz insanlar var. Çok kaliteli ve hizmet bekleyen gençler var. Dediğim gibi maksat kimseyi rencide etmek değil herkesi bir şeyler yapmaya davet etmek. Kalemimin körleşmiş ucunu açtım. Halka hizmet eden gençliğe sahip çıkanları baş tacı etmek ve sorumluluklarını yerine getirmeyenleri anlatmak adına…

Gazetecilik mesleği yeri geldiğinde hizmet verme noktasındakilerin yaptıklarını halka anlatan bir dil olmakla birlikte yeri geldiğinde beklediği hizmetleri sorgulayan halkında dilidir.

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır diyerek , Bu vatana olan sevdamı ispatlayacağıma söz verir, 10 Ocak gazeteciler gününü münasebetiyle yazmış olduğum özelde bana genelde bütün gazetecilere vermiş olduğum mesajlarla dolu bu yazıyla bütün meslektaşlarımın gazetecileri gününü kutlarım.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. Osmanlı
 2. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI